התקשרו עכשיו 077-5215080

טיפול זוגי – אל תחכו למשבר

ההתלהבות והפלאשים, הניצוצות והאש הבוערת ששלהבו אתכם בימים ובחודשים שלאחר החתונה המהודרת שלכם, כבר שככו מזמן, האהבה שפרחה כבר לא מה שהייתה פעם, ומלבד מספר הבזקים מקריים של ניצוץ אהבה כזה או אחר מדי תקופה, אתם מרגישים שכבר אין למה לצפות והאש המחממת דועכת או במקרה הגרוע יותר היא גם גורמת לכוויות.

המציאות כבר נראית לכם רחוקה מאוד מהמטרות והאידיאלים ששמתם לעצמכם כבר בהתחלה כשהכרתם. משיחות אל תוך הלילה, דו השיח הופך ללאקוני ומשעמם ולעיתים הדיאלוג הופך למונולוג. כשזה מתחיל להיראות כך וכשהבית מתחיל להתנהל כמו עסק, ללא כל רגשות חמימים וחיוביים, זה סימן שכבר מזמן הייתם צריכים לגשת ל- טיפול זוגי או ייעוץ זוגי. אבל, גם עכשיו לא מאוחר, ואת הנעשה, ברוב המקרים, ניתן להשיב.

אחרי הכל עד מתי תתפשרו על חיים בינוניים, חיים של שתיקות רועמות, מריבות קשות, שעמום וחוסר עניין. אתם ראויים ליותר, ומוטב מאוחר מאשר לעולם לא.

האם טיפול זוגי הינו טיפול נפוץ ומקובל?

טיפול זוגי או יעוץ זוגי הפך לנפוץ מאוד בשנים האחרונות. אם בעבר או בדור הקודם נהגו לטאטא את הדברים מתחת לשולחן או פשוט לחיות אותם, הרי שהיום, יותר ויותר זוגות צעירים מבינים כי אפשר וצריך לתקן. הם גם מבינים שברוב המקרים קשה לרפא את עצמך ואיש מקצוע במסגרת טיפול או ייעוץ זוגי יכול לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

הניסיון מלמד כי ייעוץ זוגי עזר לרבים לשקם את מערכת היחסים שלהם שכבר הייתה על סף התמוטטות או כשרק החלה בתהליך הקריסה. ברוב המקרים, המטפל אינו מתייחס אל בני הזוג כמערכת משפחתית אלא מתבצע טיפול פרטני ואישי, כך שכדאי שתהיו מוכנים להיחשף ולגעת ברבדים האישיים העמוקים ביותר, כאלה שייתכן ולא נגעתם בהם שנים ארוכות.

קשיים בזוגיות הינם לעיתים קרובות הזדמנות לגעת במקומות הכואבים של בני הזוג, ומשם לעשות את התיקון המתבקש לכל אחד מהם. כל אחד מגיע לקשר עם פצעי עבר, אותם הוא רוצה לתקן בעזרת בן זוגו, שיהיה עזר כנגדו. כאשר יש פער בין הציפיות לבין התוצאות נוצר תסכול, לעיתים רבות השיחות על התסכול ומקורותיו, מסייע לבני הזוג להתקרב יותר זה אל זה ולהבין מדוע בחרו זה את זו.

טיפול זוגי – מקום לכל אחד

בטיפול זוגי או יעוץ זוגי יש מקום לכל אחד בנפרד וליחסים כזוג. לעיתים ירצה המטפל להיפגש עם כל אחד מבני הזוג בנפרד, על מנת להבין טוב יותר את אישיותו, פגיעותו, צרכיו ותסכוליו. לעיתים רבות צרכים אלו יעלו במפגש המשותף, כאשר פגישה שלמה יכולה להתמקד באחד מבני הזוג, כאשר בן הזוג השני רק מקשיב ולומד עוד משהו על בן זוגו. בסופו של דבר, בתהליך של טיפול זוגי מוצלח, יחווה הזוג אינטימיות מחודשת, אמפטיה רבה יותר זה לזה, לקיחת אחריות משותפת לחיים המשותפים, שינוי של דפוסים שכבר לא מתאימים עוד כבעבר ובעיקר, יחוו את האהבה שהייתה מקור ההשראה לזוגיות שלהם.

כאשר זוגות נקלעים למשברי אמון – בגידה שנחשפת או שקר שמתגלה – לעיתים הם ממהרים לחרוץ את גורל הזוגיות שלהם ולהיפרד. טיפול זוגי יכול לטפל במשבר ולהוביל את הזוג לצמיחה. לעיתים קרובות המשבר הינו שיקוף של בעיות ביחסים שלא דוברו בגלוי. הנגיעה ברקע למשבר ולקיחת האחריות ההדדית למשבר ולהיחלצות ממנו בעזרת מטפל זוגי מיומן , מאפשרת לזוגות רבים להפריח את השממה שהייתה בזוגיות שלהם, או לחשוף את הנושאים הכואבים שלא עלו על סדר היום אך העמיקו את הסדקים בזוגיות. גם זוגות שבוחרים להיפרד , יכולים להסתייע במטפל זוגי על מנת לעשות תהליך פרידה שימזער את הפגיעה בילדים המשותפים. כל פרידה פוגעת בילדים, ללא ספק, אך מחקרים מוכיחים שהורים שנפרדים בצורה יפה ושומרים על תקשורת ידידותית, מקלים מאוד על ילדיהם ומקטינים את הפגיעה בהם.

מדוע טיפול זוגי כה חשוב ?

לא טוב היות האדם לבדו. כדי להגיע לפוטנציאל האור בחיים כולנו צריכם בן או בת זוג שיהיו גם חברים, גם מאהבים וגם הורים טובים ושותפים לדרך. לבד זה מאוד קשה. הרבה פעמים זוגות אומנם חיים יחד, אבל זה נראה ומרגיש מאוד לבד. בלי אוזן קשבת, כתף תומכת ויד חמימה שמחזיקה אותך כשאת או אתה צריכים, החיים נראים אפורים ולא קלים. אתם יכולים לשאול בעיקר נשים חד הוריות על ההרגשה.

טיפול זוגי יכול לתת את הפתרון וחשוב לפנות אליו כבר ברגעים הראשונים בהם אתם חשים שאובדת ההדדיות, היחס מבן או בת הזוג משתנה, קרירות נכנסת לחלל, השיחות נעשות שטחיות יותר, החיבוק האוהב בלילות הקרים הולך ונמוג, והשתיקות מתארכות.

לעיתים, מה שנראה כעמק שאינו ניתן לגישור, מתברר כגיא קטן הניתן למעבר באמצעות טיפול או ייעוץ זוגי מקצועי.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק