התקשרו עכשיו 077-5215080

טיפול פסיכולוגי או פסיכותרפי

טיפול פסיכולוגי מתבצע על ידי אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש שעברו הכשרה ממושכת לטיפול – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ופסיכותרפיסטים. כיום יש מגוון רחב של גישות פסיכולוגיות לטיפול.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

טיפול פסיכולוגי או פסיכותרפי

טיפול פסיכולוגי מתבצע על ידי אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש שעברו הכשרה ממושכת לטיפול – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ופסיכותרפיסטים. כיום יש מגוון רחב של גישות פסיכולוגיות לטיפול.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

קצת עלינו

שומעים ומבינים אותך

לחץ נפשי? משבר בזוגיות? מצוקה
ותסכול? זה רגיש ויש אפילו בושה
לעיתים.

אני רוצה להתחיל טיפול פרטי מהר
ככל האפשר. אבל למי פונים? איזו
שיטת טיפול טובה לי? מי באמת
יכול לסייע לי?

מקבלים מענה מיידי

מה שעושים זה פשוט יוצרים איתנו
קשר טלפוני.

מעבר לקו משיבה לך אשת מקצוע
מנוסה שלנו שתדבר איתך
בדיסקרטיות מלאה, תשמע מקרוב
את מה שעובר עליך ותמליץ לך על
איש מקצוע המתאים עבורך באזור שלך.

יש לך על מי לסמוך

מוזמנים לפנות לכל מגוון הטיפולים הפסיכולוגים למבוגרים, ילדים
ומתבגרים, טיפולים פסיכותרפיים,
טיפולי CBT ולטיפול זוגי ומשפחתי.

בתום השיחה הטלפונית עם אשת
המקצוע שלנו, ינתנו לך פרטי
הפסיכולוג או המטפל/ת המתאימים
ביותר בשבילך ועל פי בקשתך.

הטיפולים מתבצעים על ידי
פסיכולוגים ומטפלים במגזר הפרטי
בלבד.

צוות המטפלים שלנו

במרכז שלנו למעלה מ- 300
פסיכולוגים ומטפלים מכל רחבי הארץ.

כל אנשי הטיפול בעלי ניסיון
מקצועי, מוסמכים ועומדים
בקריטריונים הגבוהים שהצבנו למרכז.
עלות טיפול פרטי 300-450 ₪.
יש לנו מענה לשפות מגוונות
(אנגלית, ערבית ועוד). אם חשוב לך
איש מקצוע שומר מצוות, נוכל לסייע.

מתי פונים לטיפול פסיכולוגי?

תחילה חשוב להבין כי לא כל מי שפונה לטיפול פסיכולוגי רוצה לראות פסיכולוג. זאת מאחר וקיים בלבול רב במשק באשר להבדלים השונים בין מקצועות הנפש. לכן, טרם תחילת הטיפול, חשוב להבין בדיוק מה מחפש אותו פונה לטיפול, מה הסיבות לפניה, וכדומה. משום כך, תחילה עובר המטופל סוג של אבחון ראשוני, או בדיקת התאמה בין המטופל והמטפל או המוסד הטיפולי הנבחר.

פסיכולוג הינו אדם אשר עבר לימודי תואר שני או שלישי בתחום הפסיכולוגיה, את ההתמחות וההכשרות הנדרשות, וכן את מבחן הרישוי וקיבל את רישיון משרד הבריאות על מנת להיות רשאי לקרוא לעצמו פסיכולוג. עם זאת, השימוש במונח "טיפול פסיכולוגי" לעיתים מתייחס לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים או פסיכיאטריים. בנוסף להם, ישנם גם את מקצועות התרפיה, כגון טיפול באומנות או ביבליותרפיה, אשר אינם נופלים תחת ההגדרה "טיפול פסיכולוגי" כי אם פסיכותרפיה או טיפול רגשי.

מהו טיפול פסיכולוגי?

הטיפול הפסיכולוגי כולל מפגשים תקופתיים, לרוב שבועיים, בין המטופל והמטפל הנבחר. מטרת הטיפול הינה תלויה בסיבת הפנייה וברצונו של המטופל, כאשר באופן כללי ניתן לומר כי המטרה הינה לקדם את רווחתו הנפשית של המטופל.

התהליך הטיפולי משתמש בגישות שונות, פסיכותרפיות ופסיכולוגיות, אשר לרוב מבוססות על קשר מילולי בין המטפל והמטופל. הפסיכולוג גם נעזר ברקע תאורטי נרחב, רקע אבחנתי והבנה בהפרעות נפשיות ואישיות, וכן שימוש בגישות פסיכואנליטיות ופסיכולוגיות שונות להבנת הנפש ומורכבותה.

איך מתבצע הטיפול הפסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי או פסיכותרפי מתבצע על ידי אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש שעברו הכשרה ממושכת לטיפול – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ופסיכיאטריים. כיום יש מגוון רחב של גישות פסיכולוגיות לטיפול.

האם פסיכולוג ופסיכותרפיסט זה אותו הדבר?

התשובה מעט מורכבת, אבל בעיקרון לא. פסיכותרפיה הינו תחום התמקצעות ספציפי בתוך עולם בריאות הנפש, אשר שונה מתחום הפסיכולוגיה. אומנם ישנם פסיכולוגים אשר הם גם פסיכותרפיסטים, ויש להם את ההכשרות המתאימות לכך, לא כל פסיכותרפיסט הינו פסיכולוג. ההגדרה "פסיכולוג" במדינה ישראל מחייבת לימודי פסיכולוגיה.

פסיכותרפיסט אינו מחויב במסלול ההכשרה המורכב והארוך אשר עובר הפסיכולוג, וכן התמקדותו בלימודים הינה שונה במעט. כך שההבדל הראשון בין פסיכולוג לפסיכותרפיסט נעוץ במסלול ההכשרה, ובהגדרת המקצוע על פי החוק.

הפסיכותרפיה עוסקת בעיקר בצד של הריפוי (תרפיה), כאשר היא מציעה אופנים שונים של טיפולים נפשיים. הפסיכולוגיה, לעומת זאת, אינה עוסקת רק בריפוי, אלא למשל גם באבחון. פסיכולוג קליני רשאי לאבחן, בעוד פסיכותרפיסט אינו רשאי לספק אבחנה בעלת אותו התוקף שפסיכולוג יספק. כך שהבדל נוסף הינו באופי העבודה עם המטופל.

למי מתאים טיפול פסיכולוגי?

כל אדם בחייו חווה משברים וקשיים. לעיתים אלו נמשכים על פני חיים שלמים, ולעיתים מדובר בעניין נקודתי. כאשר הקושי והמועקה יוצרים מעמסה מהותית על חיי האדם, אז הוא לרוב פונה לטיפול פסיכולוגי.

אין פרופיל מדויק של האדם אשר לו מתאים טיפול פסיכולוגי. למעשה, הטיפול מתאים לכל מי שחפץ בכך, ומרגיש כי הוא זקוק בתמיכה נפשית או רגשית. כאשר ישנה בעיה או קושי אשר מטרידים באופן כזה אשר אדם חש כי הוא זקוק לטיפול פסיכולוגי בכדי להתמודד, או להבין טוב יותר את אשר עובר עליו, אז הפנייה לטיפול פסיכולוגי רלוונטית. לעיתים גם לא מדובר בקושי ספציפי או ברור, אלא פשוט רצון אישי לשפר באופן מהותי את חיינו, את התחושות המלוות אותנו, את הרגשות שאנו חשים.

מהי חווית הטיפול הפסיכולוגי, ומה קורה בתום הטיפול?

החוויה המלווה את המטופל הינה מאוד אישית, ולא כל אחד חש באותה התחושה לאורך טיפול. עם זאת, באופן כללי אפשר לומר כי הטיפול הפסיכולוגי יוצר הקלה, הפחתה בחרדה ובתסמיניה, ותחושת אמפתיה וקבלה. כמובן שישנם טיפולים יותר אינטנסיביים או מורכבים, אך באופן כללי ניתן לומר כי הטיפול מטרתו להקל.

במהלך הטיפול, אם ישנו קשר מיטבי בין המטופל והמטפל, יחוש המטופל כי הוא יכול לומר את אשר הוא חווה, לבטא את רגשותיו, להעז ולהגיד את אשר אינו יכול במקומות אחרים. תחושה זו יכולה להיות מיטבית מאוד, אולי אף משחררת. עם זאת, הטיפול עצמו הולך עמוק יותר ומנסה גם להתמודד עם הנאמר, ולא רק לומר זאת.

טיפול פסיכולוגי מוצלח מאפשר למטופל, בסופו, גם את התחושה והיכולת להתמודד עם דברים אשר פעם היו בגדר בלתי-אפשרי. במובנים רבים, לאחר טיפול המטופל בעל תחושת מסוגלות גדולה יותר, הבנה עצמית אשר מקנה לו גם בטחון להתמודד עם הקשיים, וגם את האחריות האישית הנלווית לקשייו של המטופל.

קצת על המטפלים והפסיכולוגים של "בקשר לטיפול"

מרכז המומחים "בקשר לטיפול" הוקם בשנת 2007, וכולל מגוון רחב של מטפלים פסיכולוגים מתחומים שונים וממקומות שונים. אנו מקפידים כי אנשי הטיפול בפסיכולוגיה הינם מומחים בתחומם, בעלי הכשרות ייחודיות בתחומים של פסיכותרפיה, פסיכואנליזה, תנועה, אומנות, דרמה, ביבליותרפיה, טיפול זוגי ומשפחתי ועוד.

התאמת הפסיכולוג למטופל נעשית על פי נטיות המטופל, הצרכים האישיים שלו, אופני ההבעה הייחודיים שלו, וגם הצורך הטיפולי בו מדובר. ההכוונה וההתאמה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע בכירים ומוסמכים, העומדים בסטנדרטים גבוהים, אנושיים, הוגנים ומקצועיים אשר יסייעו לכם בהתאמת הפסיכולוג/המטפל הנכון לכם.

מיניות לאחר לידה

מאת: רותם סער קלס, עו"ס תואר שני M.S.W, מטפלת מינית מוסמכת מטעם האגודה האמריקאית לטיפול מיני ASSECT לידה היא סיומו של תהליך מורכב, רגשי וגופני- ההריון. לידה היא גם תחילתו של תהליך מורכב, רגשי וגופני, ללא קו סיום- ההורות. מרכיבי

קרא עוד »

התשוקה של המטפל

 מאת גבי מנדלסון, פסיכולוג קליני מומחה. מאמר זה הוא מאמץ לגעת בקצרה בנושא חשוב מאוד, והוא התשוקה של המטפל, כאשר הכוונה היא להתייחס לתשוקה שלו לעבודה שלו עם הפציינט. הדברים שנכתבים כאן נכתבים בהשראת ההוראה של ז'אק לאקאן, שכתב רבות

קרא עוד »

זיכרונות ילדות בטיפול בבעיית התמכרות בפסיכותרפיה אדלריאנית

מאת:  ענבר דביר, פסיכותרפסטית אדלריאינית על פי אדלר, החיים הם תנועה לקראת התפתחות והגשמה. אדם שמאמין שהוא לא שווה חש נחיתות וכאב ומרגיש אי שייכות. לעיתים, כשנוצר באדם ספק לגבי תחושת הערך והשייכות שלו, התנועה הטבעית להגשמה עלולה להיפסק או

קרא עוד »

התמכרות בתיאוריה האדלריאנית

מאת: ענבר דביר, פסיכותרפסטית אדלריאנית להתמכרות בתפיסה האדלראינית שלושה מימדים מרכזיים: מטרתיות- ההתנהגות מכוונת מטרה: שייכות, הימנעות מדחייה וכאב, אי נוחות להתמודד עם סיטואציה לא נעימה או עם לחצי החיים .בבסיס כל התמכרות עומד הסבל הקשה הנובע מהיעדר תחושת שייכות,

קרא עוד »

זיכרונות ילדות בטיפול האדליראיני

מאת: ענבר דביר, פסיכותרפיסטית אדלריאנית מטרת העל של הטיפול האדלריאני, המבוסס על "הפסיכולוגיה האינדיבידואלית" (הרואה את האדם כיצור שלם), היא להעלות את תחושת הערך והשייכות של המטופל, על ידי עידוד הגמשת סגנון החיים שלו מבחינה קוגניטיבית, רגשית והתנהגותית ,תוך התייחסות

קרא עוד »

משמעות בימי קורונה

מאת: סוזנה לוי , עו"ס (MSW) ופסיכותרפיסטית והימים ימי קורונה.. ימים שהתחלו עם בהלה נוראית, פחד, שיתוק והתכנסות והמשיכו הלאה לימי מרד כעס ורצון להפסיק את מה שקורה לי, למשפחתי ולעולם. מציאת משמעות בימים אלו הינה מאתגרת מאוד. במסע הטיפולי

קרא עוד »

עבודה בטיפול על הפסיכוסומה – כשהגוף מדבר בטיפול

מאת שרה מדן הפשטיין, עובדת סוציאלית קלינית עם התמחות בטראומה ישנם מטופלים שהחרדה מתאפיינת אצלם בקשיי וויסות ובתחושות עומס והצפה קשים להכלה. באופן לא מודע, לא פעם מתבטאת החרדה בסימפטומים גופניים- פסיכוסומטיים: כאבים שרירים, כאבי ראש או בטן, בחילות ועוד.

קרא עוד »

טיפול פסיכולוגי בגישה של הפסיכולוגיה הטרנספרסונלית

מאת אורי אבן-זהב פסיכותראפיסטית פרטנית זוגית ומשפחתית לפני כ-25 שנה התגוררתי באנגליה ובחיפושי אחרי מקצוע חדש, נחשפתי לתחום שנקרא פסיכולוגיה טרנספרסונלית. ברגע שהוסבר לי מהי הגישה, חוויתי התרגשות עצומה וידיעה מיידית וברורה שזה התחום בו אני עומדת לעסוק. זה היה

קרא עוד »

מגפת הקורונה כדור-רגל בלי קהל

מאת: שרי אדלשטיין, מטפלת ומרצה בגישה פסיכואנליטית פרוידיאנית – לאקניינית באפריל 2020 , הופיעה בעיתון גלובס כתבה מאת דפנה ברמלי גולן ובה מוסרת לנו גולן, שכמחצית מהמועסקים שהוצאו לחל"ת הם בגילאי 20 -34 . במאמר קטן זה, אקרא לקבוצת גיל

קרא עוד »

מה זה טיפול בהיפנוזה ולמי זה מתאים?

מאת: עידו לנדמן-גיגי, פסיכולוג קליני מומחה היפנוזה היא כלי טיפולי אשר מאפשר לעשות שינוי בסימפטומים נפשיים וגופניים שונים, לרבות טיפול בחרדה, דיכאון, סימפטומים פוסט-טרואמתיים ותסמינים פסיכוסומטיים. כמו כן, ניתן להיעזר בהיפנוזה כדי לחקור הלכי חשיבה שפחות נגישים לנו בשגרה, ודרך כך

קרא עוד »