התקשרו עכשיו 077-5215080

מחפשים פסיכולוג או מטפל זוגי מומלץ בתל אביב?

ש מצבים רבים בחיים שעלולים לפגוע באיזון שלנו בתור בני אדם, או ביחסים שלנו עם אלו המקיפים אותנו והקרובים לנו ביותר. לפעמים אנחנו יכולים להתמודד עם המצבים האלו לבד או באמצעות הסביבה הקרובה, אבל ממש לא תמיד.

הסיוע של מטפלים זוגיים או פסיכולוגים נדרש חדשות לבקרים, כאשר התפיסה כיום היא שזה לגיטימי בהחלט עבור כל אדם להיעזר בהם מפעם לפעם.

התמונה הופכת למסובכת מעט יותר כאשר מתבוננים בכך שיש שורה ארוכה של פרמטרים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון בבחירת איש המקצוע, כולל המיקום הגיאוגרפי.

אז איך בדיוק תבצעו את הבחירה המושכלת ביותר בתל אביב והסביבה?

הסוגיה הראשונה: התאמת המטפל לצרכים

מערכת היחסים עם הפסיכולוג או המטפל הזוגי אינה חייבת להיות "חתונה קתולית", אבל עדיין כדאי לבצע מספר בדיקות בסיסיות לבחינת ההתאמה בין הצדדים.

הסוגיה הראשונה היא ההכשרה המקצועית של אותו מטפל, שרצוי שתהיה כמובן רחבה ככל האפשר. הניסיון בדרך כלל מאפשר לארגז הכלים של הפסיכולוג או המטפל זוגי להיות רחב יותר, ולו עצמו לדעת כיצד להתמודד עם סיטואציות שונות.

בנוסף לכך חשוב לבחון מהם תחומי ההתמחות העיקריים של המטפל, כאשר בין האפשרויות המקובלות ניתן למנות את הרכב הטיפול (אישי, זוגי, משפחתי וכן הלאה) או את הנושאים שהוא מתמקד בהם (דיכאוןחרדות, קריירה).

הגישה התיאורטית שהפסיכולוג מגיע ממנה, למשל טיפול קוגנטיבי-התנהגותי לעומת טיפול בהבעה וביצירה, עשויה להשפיע גם כן על ההתאמה של איש המקצוע לצרכים הנקודתיים שלכם.

שימו לב שבדומה לבעלי מקצוע אחרים, גם במקרה של פסיכולוגים ומטפלים זוגיים אתם צפויים להיתקל בפערי מחירים בין המומחים השונים. עלות הטיפול או תכנית הטיפולים תלויה בפרמטרים שהוזכרו מעלה. למרות שכן מומלץ לקחת בחשבון את עלות הטיפול, רצוי שלא לבחור מטפל אך ורק בגלל המחיר הנמוך יותר שהוא גובה. ההתאמה, וההבנה שמדובר באיש מקצוע מהשורה הראשונה, הם הסוגיות החשובות שעשויות להשפיע יותר מכל על יעילות הטיפול.

פסיכולוג או מטפל זוגי – חשיבותו של מיקום הטיפול

ההמלצה הגורפת היא לא להתבסס רק על הפרמטרים שהוזכרו מעלה, למרות שהחשיבות שלהם יכולה להיות מכרעת. לכל תכנית טיפולים יש אופי משלה, כאשר חלק הן נקודתיות יחסית בעוד אחרות מבוססות על "מערכת יחסים" ארוכה יותר בין המטפל למטופל. ככל שהצפי הוא לתהליך ארוך יותר, כך חשיבות המיקום הספציפי בו ממוקמת הקליניקה של אותו מטפל הופכת למכרעת יותר.

הסיבה העיקרית מתייחסת לכל אותם מצבים בהם כן יש צורך ביותר מפגישה אחת. קל יהיה לאנשים להתמיד הרבה יותר בטיפולים כאשר פרמטר המרחק אינו משחק תפקיד משמעותי מדי: חשבו על מצב בו הפסיכולוג ממוקם מחוץ לעיר ובמרחק נסיעה גדול, לעומת המצב הרצוי בו הקליניקה שלו נמצאת באותה עיר (או אפילו בסמוך לבית). הנגישות הגבוהה של הטיפולים מקלה מאוד על המשתתפים בהם, בעוד שבמצב המנוגד עלולים להיווצר "תירוצים" ורצונות להתחמק מהטיפולים.

לכך ניתן להוסיף את החיסכון המשמעותי בזמן, אחד המצרכים היקרים ביותר שיש לנו במאה ה-21. זה לא פשוט להוסיף טיפולים בני מספר שעות בין העבודה, הלימודים או חיי המשפחה. השילוב הופך לאפשרי במקרה בו הקליניקה אכן ממוקמת במרחק הליכה או נסיעה סביר.

אז איך בוחרים?

אתר "בקשר לטיפול" מציע פתרון מיטבי למחפשים מטפל זוגי או פסיכולוג בתל אביב והסביבה. מרכז המומחים הארצי לטיפולים פסיכולוגיים מאגד בתוכו מגוון אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום, ואלו מותאמים לצרכי ולדרישות הלקוחות על ידי צוות המרכז. כדי לספק מענה רחב מבחינת הפיזור הגאוגרפי, עובד המרכז עם מטפלים אשר הקליניקות שלהם ממוקמות בפריסה ארצית. אתם מזומנים ליצור עמנו קשר עוד היום 077-5215080, ונתאים לכם את הטיפול שאתם זקוקים לו.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק