התקשרו עכשיו 077-5215080

מחפשים טיפול פסיכולוגי או ליווי רוחני לגיל השלישי והרביעי?

מתלבטים איזה סוג טיפול מתאים לכם?
בדיוק בשביל זה המומחים שלנו כאן!

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

מחפשים טיפול פסיכולוגי או ליווי רוחני לגיל השלישי והרביעי?

מתלבטים איזה סוג טיפול מתאים לכם?
בדיוק בשביל זה המומחים שלנו כאן!

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

קצת עלינו

שומעים ומבינים אותך בגיל השלישי והרביעי

לא פשוט להזדקן! הגיל השלישי
והרביעי מאתגרים להתמודדות אחרת בסוגיות כמו משפחה, פנאי,
דאגות כלכליות, לעיתים אובדן ושכול, מחלות, דמנסיה ו/או מחשבות על מוות… לעיתים הבדידות גדולה וכואבת, לעיתים מתפתחת חרדה או דכאון.
כל זה משפיע על התפקוד הפיזי
הרגשי והרוחני שלנו.
טיפול פסיכולוגי או ליווי רוחני,
יכולים להקל על הקשיים ולעורר
התבוננות אחרת על החיים.

לפעמים בגיל הזה מתביישים
לפנות לעזרה ומוותרים.

אל תוותרו על הזכות שלכם
לחיות חיים טובים יותר, בכל גיל!

אל תתביישו לפנות לעזרה,
להגיד מה קשה לכם ולשאול אם אפשר לעזור לכם.

בשביל זה אנחנו כאן!

מקבלים מענה מיידי

מה שעושים זה פשוט יוצרים איתנו
קשר טלפוני.

מעבר לקו משיבה לך אשת מקצוע
מנוסה שלנו שתדבר איתך
בדיסקרטיות מלאה, תשמע מקרוב
את מה שעובר עליך ותמליץ לך על
איש מקצוע המתאים עבורך באזור שלך.

יש לך על מי לסמוך

מוזמנים לפנות לכל מגוון הטיפולים הפסיכולוגים למבוגרים, ילדים
ומתבגרים, טיפולים פסיכותרפיים,
טיפולי CBT ולטיפול זוגי ומשפחתי.

בתום השיחה הטלפונית עם אשת
המקצוע שלנו, ינתנו לך פרטי
הפסיכולוג או המטפל/ת המתאימים
ביותר בשבילך ועל פי בקשתך.

הטיפולים מתבצעים על ידי
פסיכולוגים ומטפלים במגזר הפרטי
בלבד.

צוות המטפלים שלנו

במרכז שלנו למעלה מ- 300
פסיכולוגים ומטפלים מכל רחבי הארץ.

כל אנשי הטיפול בעלי ניסיון
מקצועי, מוסמכים ועומדים
בקריטריונים הגבוהים שהצבנו למרכז.
עלות טיפול פרטי 300-450 ₪.
יש לנו מענה לשפות מגוונות
(אנגלית, ערבית ועוד). אם חשוב לך
איש מקצוע שומר מצוות, נוכל לסייע.

ליווי רוחני לבני הגיל השלישי והרביעי

גיל הזהב נקרא כך כי הוא גיל שאפשר בו לנוח, להשלים עם עצמך ועם החיים אך הוא גם עמוס אתגרים. בשנים אלה משתנה אורח החיים של האדם בצורה משמעותית, תוך שינוי אפשרי של סדרי העדיפויות. אם מוסיפים לכך את הקשיים הפיזיים, הקוגניטיביים או אפילו הנפשיים שעלולים לאפיין תקופה זו, מבינים עוד יותר את המורכבות שלה. באמצעות ליווי רוחני ניתן לעזור להשלים עם הקשיים, לקבל אותם, להסתכל עליהם בצורה אחרת, על מנת להפוך את התקופה לנעימה ולמוצלחת פי כמה. אבל מהי בכלל המשמעות של ליווי רוחני? ואיך ניתן לשלב אותה עם ייעוץ פסיכולוגי לגיל השלישי או הרביעי, ופעולות אחרות? על כך ועוד במאמר הבא.

מהו ליווי רוחני לגיל השלישי והרביעי?

המטרה העיקרית של ליווי רוחני, במובן הרחב יותר, היא לאפשר לאדם לזהות את המשאבים הרוחניים העומדים לרשותו ולפעול למען חיזוקם. בדרך זו כאשר הוא ייתקל במשברים – ומשברים כאמור הם נפוצים ו"טבעיים" מאוד בגילאים המאוחרים יותר – הוא יוכל להשתמש במשאבים הרוחניים על מנת לחיות עם עצמו בשלום להשלים עם המצב, ולראות איך אפשר להסתכל על זה באופן אחר, שיביא לשינוי המודעות למצב. בין המצבים בהם המשאבים עשויים לסייע ניתן למנות מצבי חולי וכאבים, בדידות, דיכאונות, פרידות, יחסים רעועים עם הקרובים – והרשימה עוד ארוכה.

עוד לפני שנתייחס לדרכים לחיזוק המשאבים הרוחניים, דוגמת טיפול פסיכולוגי לגיל השלישי או טיפול פסיכותרפי לגיל השלישי, יש להבין את התשתית התיאורטית הרלוונטית. באמצעות העולמות הרוחניים יכול האדם למצוא משמעות לחייו, לחזק את החיבור שלו לעצמו ולקרוביו, לחוש תחושות חיוביות באשר לנוכחות המלאה שלו בכל גיל, נוכחות המעוררת כבוד . שימו לב שאצל כל אדם העולם הרוחני הוא שונה, ותלוי באלמנטים דוגמת ניסיון החיים שלו, מצבו הנפשי והבריאותי, היחסים שלו עם הסביבה הקרובה או תכונות האופי.

בהרבה מאוד מקרים במסגרת הליווי הרוחני האישי מגלה האדם מי הוא באמת, או מי הוא הפך להיות במהלך השנים. חלקים בתהליך מזכירים מסעות לגילוי עצמי שהאדם מבצע דרך טיפולים שונים, דוגמת ייעוץ פסיכולוגי לגיל השלישי, ייעוץ פסיכיאטרי לגיל השלישי וכן הלאה.

כך מיישמים את הכלים הרוחניים

את המטרות והחשיבות של ליווי רוחני לגיל השלישי הסברנו כבר. מה שדורש הרחבה הוא האופן בו ניתן להגשים את המטרות, כלומר, הכלים המעשיים והתיאורטיים העומדים בליבו של הליווי הרוחני. בין היתר מדובר כאן בכלים קוגניטיביים ואינטלקטואליים למכביר, עולמות תוכן פסיכולוגיים וחשיפה – יחד עם המלווה הרוחני – לטקסטים בעלי ממד רוחני או אפילו דתי, הנחיות מדיטטיביות, שימוש בדימויים או בסמלים, שירה משותפת ועוד, כל זאת בתהליך משותף של חיפוש המשאבים הטבעיים של המטופל.

את הליווי הרוחני ניתן לשלב עם שירותים שונים המיועדים לבני הגיל השלישי, שמהווים לפעמים חלק אינטגרלי מהליווי. כך למשל משתלבות היטב מסגרות הייעוץ על סוגיו: יעוץ פסיכולוגי לגיל השלישי, יעוץ פסיכותרפי לגיל השלישי וכן הלאה.

איך בוחרים איש מקצוע?

בדרך לבחירה המוצלחת של מלווה רוחני ומטפלים אחרים לבני הגיל השלישי, חשוב לשים לב לכמה פרמטרים. הניסיון המרכזי הוא כמובן חשוב, כאשר בהרבה מקרים ניסיון ארוך שנים מתורגם לכדי יכולת טובה יותר להבין מצבים ולפעול בהם. כך למשל כאשר מחפשים פסיכולוג לגיל השלישי או פסיכולוגית לגיל השלישי, חשוב לשאול תמיד מהו הניסיון שלהם ואיזו הכשרה הם עברו.

חשוב לא פחות לשים לב מהי אוכלוסיית היעד של המלווה או המטפל, מכיוון שהתמקצעות בעבודה עם אוכלוסייה מסוימת מצריכה היכרות עם הדפוסים העיקריים האופייניים לה, יכולת להתאים בצורה טובה יותר את הכלים הטיפוליים. הגיל יכול וצריך להשפיע רבות על הבחירה: ייעוץ פסיכולוגי לגיל הרביעי או ייעוץ פסיכותרפי לגיל הרביעי עשוי להיות שונה משירותים מקבילים המיועדים לגיל השלישי. החיפוש אחר ליווי רוחני לבני הגיל הרביעי ומטפלים אחרים, לדוגמא, יכול להתמקד דרך תחומי הטיפול השונים וחיפוש אחר מומחים שונים (גם דרך מנועי החיפוש באינטרנט): טיפול פסיכולוגי לגיל הרביעי, טיפול פסיכותרפי לגיל הרביעי, יעוץ פסיכולוגי לגיל הרביעי, יעוץ פסיכותרפי לגיל הרביעי, פסיכולוג לגיל הרביעי, פסיכולוגית לגיל הרביעי וכן הלאה.

צוות בקשר לטיפול מומחה לעשות את ההתאמות הנכונות בין הפניה למלווה רוחני לבין פסיכולוג או פסיכותראפיסט המומחה לגיל השלישי והרביעי.

כלים פרקטיים לליווי רוחני לגיל השלישי

ליווי רוחני הוא תהליך עמוס יתרונות, כפי שהבינו בשנים האחרונות רבים ברחבי העולם וגם בישראל. הליווי הרוחני מאפשר לקבל תשובות לשאלות חיוניות העומדות ברומו של עולם או מעניינות במיוחד את האדם הספציפי, לפתור בעיות שונות, להעשיר את הידע ולהעניק כלים

קרא עוד »

ליווי רוחני לניצולי שואה

ניצולי שואה הצליחו להתחמק מהזוועות הגדולות ביותר שידע העולם שלנו. כעת, כמה עשרות שנים אחרי, רבים מהם נותרים עדיין עם הפצעים והצלקות מתקופת המלחמה הארורה ההיא. גם כשהם הצליחו להמשיך עם חייהם ולבנות אותם, נותרו עדיין משקעים. אם מוסיפים לכך

קרא עוד »

ליווי רוחני לחולים בדמנציה

דמנציה היא אחת המחלות הקשות שאפשר לחשוב עליהן. זהו מצב של ירידה בתפקוד המנטלי והקוגניטיבי פוגעת באדם משמעותית, שלאט לאט מאבד כישורים חיוניים דוגמת ריכוז, קריאה או מחשבה קוהרנטית – עד למצב בו הוא אינו יכול לתפקד עוד באופן עצמאי.

קרא עוד »

ליווי רוחני במוסדות לזקן

זה לא סוד שבשנים האחרונות תוחלת החיים בעולם המערבי, כולל בישראל, נמצאת במגמת עלייה משמעותית. הבעיה היא שבשנים המאוחרות של החיים, האדם המבוגר עלול למצוא את עצמו מתמודד עם הרבה מאוד קשיים: פיזיים, נפשיים, קוגנטיביים ואחרים. הפתרון לכך נמצא פעמים

קרא עוד »