עימוד

טיפול בדיכאון וחרדות

טיפול בחרדה מתאים לאנשים הסובלים מפוביות שונות, התקף חרדה ואגורפוביה, חרדה חברתית, הפרעה טורדנית כפייתית, הפרעת חרדה כללית והפרעת דחק פוסט טראומטית. טיפול בדיכאון מתאים לאנשים הסובלים מעצבות מתמשכת, ריקנות, חוסר עניין והנאה בחיים, מחשבות אובדניות ועוד.

להתאמה דיסקרטית ללא תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם
או התקשרו 077-5215080
077-5215080
שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום

קצת עלינו

שומעים ומבינים אותך

לחץ נפשי? משבר בזוגיות? מצוקה ותסכול? זה רגיש ויש אפילו בושה לעיתים.

אני רוצה להתחיל טיפול פרטי מהר ככל האפשר. אבל למי פונים? איזו שיטת טיפול טובה לי? מי באמת יכול לסייע לי?

מקבלים מענה מיידי

מה שעושים זה פשוט יוצרים איתנו קשר טלפוני.

מעבר לקו משיבה לך אשת מקצוע מנוסה שלנו שתדבר איתך בדיסקרטיות מלאה, תשמע מקרוב את מה שעובר עליך ותמליץ לך על איש מקצוע המתאים עבורך באזור שלך.

יש לך על מי לסמוך

מוזמנים לפנות לכל מגוון הטיפולים הפסיכולוגים למבוגרים, ילדים ומתבגרים, טיפולי CBT ולטיפול זוגי ומשפחתי.

בתום השיחה הטלפונית עם אשת המקצוע שלנו, ינתנו לך פרטי הפסיכולוג או המטפל/ת המתאימים ביותר בשבילך ועל פי בקשתך.

הטיפולים מתבצעים על ידי פסיכולוגים ומטפלים במגזר הפרטי בלבד.

צוות המטפלים שלנו

במרכז שלנו למעלה מ- 300 פסיכולוגים ומטפלים מכל רחבי הארץ.

כל אנשי הטיפול בעלי ניסיון מקצועי, מוסמכים ועומדים בקריטריונים הגבוהים שהצבנו למרכז. עלות טיפול פרטי 300-450 ₪. יש לנו מענה לשפות מגוונות (אנגלית, ערבית ועוד). אם חשוב לך איש מקצוע שומר מצוות, נוכל לסייע.

מהו טיפול בחרדות?

הפרעות חרדה כוללות מגוון של הפרעות שכולן מלוות במצב רגשי חזק שנחווה כסכנה (למרות שאין סכנה ממשית), סימפטומים גופניים לא נעימים ואף כואבים, תחושת חוסר אונים והימנעות מהסיטואציה מעוררת החרדה שפוגעת בתפקוד. תופעת החרדה כה נפוצה עד שהיא מכונה לעיתים קרובות כשפעת של המאה ה-21.
שלוש שיטות מקובלות לטיפול בחרדה, שתיים מהן של טיפול פסיכולוגי: 1. השיטה הפסיכואנליטית והפסיכודינמית. 2. השיטה הקוגנטיבית-התנהגותית –CBT. 3. השיטה התרופתית (באמצעות הרופא המטפל). קיימת כיום גישה חדשה יותר לטיפול בחרדה- הגישה האינטגרטיבית, שמשלבת את שתי הגישות הפסיכולוגיות ומתאימה את השילוב המתאים למטופל, על מנת להגביר את יעילות הטיפול.

איך מתבצע טיפול בחרדות?

הטיפול בחרדה תלוי מאוד בשיטת הטיפול. לרוב נפנה מטופל הסובל מחרדה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי מאחר שהוא נמצא הכי יעיל והוא מחזיר לתפקוד בזמן קצר, יחסית לגישות אחרות. במידה והמטפל יעריך ששיטת טיפול אחרת תהיה יותר מתאימה למטופל ובעייתו הוא יפנה למטפל אחר או ישלב שיטות אחרות לפי הצורך. מטרת הטיפול בטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחרדה היא להפחית הימנעויות שקשורות לסיטואציה מעוררת החרדה על ידי חשיפה הדרגתית וטיפול בדפוסי החשיבה הגורמים לחרדה.

למי זה מתאים?

טיפול בחרדה מתאים לאנשים הסובלים מפוביות שונות, התקף חרדה ואגורפוביה, חרדה חברתית, הפרעה טורדנית כפייתית, הפרעת חרדה כללית והפרעת דחק פוסט טראומטית.

מה תהיה חווית המטופל בתום ולאורך הטיפול?

המטופל יקבל הסבר על בעייתו והגורמים לה וייחשף באופן הדרגתי לסיטואציות שנמנע מהן. לכן לעיתים קרובות רמת החרדה תעלה בתחילת הטיפול בעת החשיפה לגירוי מעורר החרדה אך תלך ותקטן ככל שהמטופל יראה שהחשיפה אינה כרוכה בסכנה. ככל שיתקדם הטיפול התפקוד של המטופל יעלה והוא יפסיק את ההימנעות. רמת החרדה תרד אם כי לעיתים לא תיעלם לחלוטין.

המטפלים שלנו

מאחר שהתופעה כה נפוצה יש לנו מגוון רחב של מטפלים המוסמכים לטפל בחרדות. חלק מהמטפלים שלנו מטפלים בגישת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, חלקם בטיפול פסיכודינמי בחרדה וחלקם משלבים בין הגישות. חלק מהמטפלים שלנו משלבים בטיפול בחרדה גישות נוספות כמו ביופידבק, EMDR ועוד.

 

מהו טיפול בדיכאון?

דכאון נמנה עם ההפרעות הפסיכולוגיות הנפוצות ביותר ושכיחותו לאורך החיים היא כ-16%. דכאון גורם למצוקה וירידה בתפקוד והוא אחד הגורמים המובילים לאובדנות. חומרת הדיכאון יכולה לנוע מתסמינים קלים ועד כרוניים המשפיעים על רוב תחומי החיים. הסובלים מדיכאון מדווחים על ירידה באיכות החיים ועל פגיעה בתפקוד בעבודה, בתפקוד האקדמי וביחסים החברתיים.

בשונה מעצבות חולפת, דכאון היא הפרעה מתמשכת שעלולה להחריף ללא טיפול מתאים. אדם השרוי בדיכאון מרגיש רגשות קשים של ייאוש ועצב, מאבד עניין בחיים ובסביבתו, הערכתו העצמית יורדת והוא עשוי אף להגיע למחשבות אובדניות. דכאון יכול להתפרץ מסיבות גנטיות או סביבתיות שקשורות לאירועים בהווה או בעבר.

מבין שיטות הטיפול מבוססות המחקר, שיטת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי היא השיטה הפסיכולוגית הנפוצה ביותר לטיפול בדיכאון והיא קיבלה תמיכה אמפירית רחבה. טיפול תרופתי נמצא אף הוא כיעיל אך בניגוד לטיפול קוגניטיבי התנהגותי השפעתו אינה ממשיכה לאחר הפסקת הטיפול. הוא משולב בעיקר כשחומרת הדיכאון גבוהה. קיימת כיום גישה חדשה יותר לטיפול בדיכאון- הגישה האינטגרטיבית, שמשלבת את שתי הגישות הפסיכולוגיות ומתאימה את השילוב המתאים למטופל, על מנת להגביר את יעילות הטיפול.

איך מתבצע הטיפול בדיכאון?

בטיפול קוגניטיבי התנהגותי יש בדרך כלל שלושה שלבים. בשלב ראשון מתמקדים בהפחתת התסמינים והחזרה לתפקוד. השלב השני מתייחס לשינויים קוגניטיביים ובו לומד המטופל לזהות מחשבות אוטומטיות, להעריך אותן ולבחון דרכי חשיבה חלופיות. השלב האחרון מתמקד בשימור השפעות הטיפול ובמניעת הישנות.

למי זה מתאים?

טיפול פסיכולוגי בדיכאון מתאים לאנשים המרגישים ירידה בתפקוד ובתחושת ההנאה מהחיים, תחושות של עצב וכן עבור אנשים החווים מחשבות שליליות על עצמם, עתידם ועל העולם. סימנים נוספים שעשויים להעיד על דכאון הם קשיי שינה, ירידה בתאבון ועליה/ירידה במשקל. במצבים חמורים של סכנת אובדנות נדרש קודם אשפוז וייצוב תרופתי.

מה תהיה חווית המטופל בתום ולאורך הטיפול?

בשלב הראשון המטופל יחזור לתפקוד גם אם הרגשות והמחשבות עדיין שליליים. בהמשך המטופל ירגיש גם בשינוי בדפוסי החשיבה ויחווה רגשות חיוביים יותר.

המטפלים בדיכאון

המטפלים שלנו מוסמכים להעריך את חומרת הדיכאון ולהמליץ על הטיפול המתאים. ברוב המקרים, טיפול פסיכולוגי יספיק אך במצבים חמורים הם ימליצו על שילוב של טיפול תרופתי. במצבי קיצון אובדניים ימליצו על אשפוז.