התקשרו עכשיו 077-5215080

מה זה טיפול בהיפנוזה ולמי זה מתאים?

מאת: עידו לנדמן-גיגי, פסיכולוג קליני מומחה

היפנוזה היא כלי טיפולי אשר מאפשר לעשות שינוי בסימפטומים נפשיים וגופניים שונים, לרבות טיפול בחרדה, דיכאון, סימפטומים פוסט-טרואמתיים ותסמינים פסיכוסומטיים. כמו כן, ניתן להיעזר בהיפנוזה כדי לחקור הלכי חשיבה שפחות נגישים לנו בשגרה, ודרך כך לסייע בהתמודדות עם תחושה של תקיעות או חוסר שביעות רצון.
הטיפול נעשה באמצעות כניסה למצב תודעתי ייחודי המאופיין בריכוז גבוה בחוויה הפנימית ובחיבור לחלקים בחווייה הגופנית והנפשית שאנו נוטים להתעלם מהם בשגרה. מצב תודעתי זה מכונה טראנס היפנוטי.
חשוב להדגיש כי כאשר הטיפול נעשה על-ידי איש מקצוע מיומן ומורשה לטיפול בהיפנוזה, התהליך כולו נעשה בהתאם למה שמוסכם מראש עם המטופל.ת. למטופל.ת יש שליטה מלאה על התהליך, ויש לו.ה אפשרות לצאת ממצב הטראנס ההיפנוטי בכל עת.
ניתן להשתמש בהיפנוזה ככלי העיקרי בטיפול, וניתן לשלבה ביחד עם כלים טיפוליים אחרים. במקרים רבים מדובר בשיטה המאפשרת שינוי ממוקד ומהיר. במקרים אחרים ניתן להיעזר בהיפנוזה גם לצורך חקירה והתבוננות פנימית כחלק מטיפול ארוך יותר. מאחר שקיימת שונות במידה בה אנשים שונים מסוגלים להתפנט, הטיפול מתחיל בהערכת מידת ההתאמה של המטופל.ת לסוג כזה של טיפול ובהצבת מטרות ויעדים לטיפול.
חשוב להדגיש כי בישראל רק פסיכולוגים/ות, רופאים/ות ורופאי./ת שיניים מורשים/ות לטפל באמצעות היפנוזה לאחר שעברו הכשרה ייעודית לכך. בעת פנייה לטיפול בהיפנוזה, חשוב לוודא כי המטפל/ת מורשה לעסוק בהיפנוזה על-ידי משרד הבריאות.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק