התקשרו עכשיו 077-5215080

מחפשים פסיכולוג או מטפל זוגי בפתח תקווה?

החיים בעידן הנוכחי אינם פשוטים עבור אף אחד. אצל רבים התמונה מורכבת אפילו יותר, כאשר הם סובלים מקושי אישי, זוגי או משפחתי המקשה עליהם לתפקד ושעלול להוביל אותם לכיוון שלילי – אם הם לא יטפלו בו מבעוד מועד. לעיתים אנחנו יכולים להתמודד עם הסיטואציות המורכבות בכוחות עצמנו או באמצעות בני משפחה, אבל בחלק משמעותי מהמקרים אין ברירה אלא לפנות לבעל מקצוע: בעיקר מטפל זוגי או פסיכולוג.

הצורך הזה עשוי לאפיין את תושבי כל אחת מהערים של ישראל, כולל כמובן פתח תקווה. במאמר הבא נמפה את מאפייני העיר ואת הדרך המומלצת לקבל את השירות ב"אם המושבות".

שאלת המרחק – והתשובה החד משמעית לה

הביקוש למטפלים זוגיים או לפסיכולוגים בפתח תקווה הוא בהחלט גבוה בשנים האחרונות. בחלק מהמקרים מדובר במגמה הכלל ישראלית, אם כי לא מן הנמנע שישנה השפעה גם למאפיינים הייחודיים של העיר. כך למשל פתח תקווה נמצאת בין הערים בעלות אחוזי הגירושין הגבוהים בישראל, מה שמעלה באופן כמעט אוטומטי את הצורך במציאת איש מקצוע שיוכל לשפר את המצב ולמנוע מהסטטיסטיקה להיות מוחשית אפילו יותר.

באשר למיקום הנבחר של קליניקת המטפל הזוגי או הפסיכולוג, התשובה שלנו חד משמעית: תושבי פתח תקווה, או אנשים הנמצאים בה בחלק משמעותי מזמנם בעבודה (זוהי העיר החמה ביותר לדעת רבים מבחינה תעשייתית ומסחרית כיום בישראל), רצוי שימצאו בעל מקצוע הפועל בעיר. לא חסרות לכך סיבות, בראשן פשטות ההגעה לטיפולים במצב הזה. אם הקליניקה נמצאת בעיר בה אנחנו מעבירים את מרבית זמננו, קל הרבה יותר להגיע לטיפולים וכתוצאה מכך להתמיד בהם – מה שמגדיל בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה של הסיוע. העובדה שאין צורך בנסיעה בת כמה שעות בכבישים בכל פעם, על הקושי והעלויות של כך, תורמת אף היא ליצירת החוויה החיובית יותר אצל המעורבים.

עובדה מעודדת נוספת היא שבפתח תקווה פועלים כיום מספיק פסיכולוגים או מטפלים זוגיים, כך שלא אמור להיות קושי מהותי למצוא בעל מקצוע. בהקשר הזה ניתן לציין את מרכז "בקשר לטיפול", שהוקם ב-2007 במטרה לשנות את חוקי המשחק בתחום. המרכז מציע מגוון מטפלים פסיכולוגים מכל התחומים ובפריסה גיאוגרפית רחבה, כולל כמובן פתח תקווה. ההנהלה המקצועית וצוות היועצים של "בקשר לטיפול" מסייעים לכל אדם למצוא את הפסיכולוג המתאים ביותר לצרכים הנקודתיים שלו ולדרישות שעולות ביחס לטיפול. הצוות מזמין אתכם להתקשר אליהם ולקבל התאמה למטפל הטוב לכם ביותר – ללא התחייבות וללא תשלום 077-5215080

על מה עוד חשוב לשים לב?

ההחלטה הראשונה שלכם צריכה להיות כאמור מציאת מטפל זוגי או פסיכולוג בפתח תקווה. כפי שכבר ציינו, יש לא מעט אופציות מקצועיות בתחום הזה – כך שחשוב להשקיע מחשבה מספקת גם בבחירה. ההכשרה המקצועית של המטפל חשובה מאין כמוה, מכיוון שבכוחה להגדיר את "ארגז הכלים" שלו ואת האופן בו הוא יכול להעניק את הסיוע. המלצה מקובלת היא להעדיף מטפלים שעברו הכשרה מקיפה ושמחזיקים בניסיון רב שנים ככל האפשר. עוד מומלץ לראות מהם נושאי העיסוק העיקריים של המטפל הזוגי או הפסיכולוג, אם יש כאלו, ולוודא את ההתאמה שלהם לסיטואציה עימה מתמודדים. כך למשל יש מטפלים רבים המתמקדים במתן סיוע למשפחות צעירות בתחילת דרכן, כפי שיש לא מעט בפתח תקווה.

המטפל הזוגי או הפסיכולוג עוסק בדרך כלל בנושאים רגישים, אותם קשה לאדם הממוצע לחשוף (בטח ובטח בפני אדם שאהוא ינו מכיר). מכאן עולה דרישה נוספת הנוגעת למטפל וקשורה ליחסי האנוש שלו. המטפל צריך להיות אדם נעים שמעודד פתיחות ושאינו מתבונן ביושבים מולו בצורה ביקורתית. כימיה ותקשורת בין אישית תקינה יכולים לשדרג משמעותית את יעילות התהליך, אפילו יותר מאשר בתחומים מקצועיים אחרים.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק