התקשרו עכשיו 077-5215080

מחפשים פסיכולוג או מטפל זוגי בגליל המערבי?

הגליל המערבי הוא אחד האזורים היפים ביותר על מפת ישראל, ללא צל של ספק. אלא שבאזור תמצאו מגוון רחב של ערים, מושבים, קיבוצים או כפרים, בהם מתגוררת אוכלוסייה רחבה מאוד. המשמעות הבסיסית של כך היא שיש צורך בבעלי מקצוע ונותני שירותים בכל אחד מהתחומים – וזה נכון גם במקרה של מטפל זוגי או פסיכולוג.

הביקוש כיום לאנשי מקצוע בתחום הטיפולי גבוה פי כמה בהשוואה לעבר, גם עקב הגדלת המודעות לאופני הסיוע האפשריים שלהם והשתרשות התפיסה שבכוחם לסייע לכל אחד ואחת. אבל איך בדיוק מוצאים את בעל המקצוע המתאים ביותר לצרכים באיזור הגליל המערבי?

ההמלצה: לא להתרחק יותר מדי

איזור הגליל המערבי אמנם כולל תושבים רבים, אך אלו פרוסים על פני שטח גיאוגרפי רחב יחסית. כתוצאה מכך המרחקים בין הערים ואזורי ההתיישבות השונים הם גדולים, ועל אחת כמה וכמה המרחק בין הגליל המערבי לבין אזורים אחרים על מפת ישראל. כאשר בוחרים בעל מקצוע בתנאים האלו, לכן, מומלץ מאוד שלא להרחיק לאיזורים אחרים אלא לחפש את הסיוע במקום בו מתגוררים. החדשות המעודדות הן שכיום, עם עליית הביקוש לפסיכולוגים ולמטפלים – כמו גם עליית מספר נותני השירותים – פשוט הרבה יותר לבצע את החיפושים האלה בהשוואה לעבר.

אסור לשכוח עובדה נוספת: הטיפול הפסיכולוגי או הזוגי מבוסס בדרך כלל על כמה פגישות לפחות. הוא עשוי להימשך שבועות ולעיתים גם חודשים ארוכים, תוך שהוא מצריך התמדה מצד כל הנוגעים בדבר. זה מורכב פי כמה לביצוע כאשר צריך לגמוע מרחקים ארוכים בכל פעם, מה שמקטין את הסיכויים להצלחת התהליך. מכיוון שהטיפול הפסיכולוגי או הזוגי אינו פשוט גם כך מבחינה רגשית, יש אנשים המחפשים "תירוצים" שלא להתחיל אותו או להתמיד בו. נגישות נמוכה של המטפל הוא "תירוץ" נפוץ, אותו בחירה בבעל מקצוע הממוקם בקרבת מה תוציא מהתמונה.

הפרמטרים החשובים בדרך לבחירה הנכונה

בנקודת ההתחלה נראה אם כן שההחלטה למצוא פסיכולוג או מטפל זוגי באזור המגורים – הגליל המערבי במקרה הזה – היא נכונה. זה עדיין לא אומר שהסיוע שתקבלו מאותו בעל המקצוע יהיה בהכרח מושלם עבורם. כמו בכל תחום אחר, גם כאן נותני השירותים השונים נבדלים ביניהם במספר רב של פרמטרים.

בדרך לבחירה הנכונה אתם צריכים לשים דגש לסוגיות הנוגעות להכשרה המקצועית של אותו מטפל או פסיכולוג, לניסיון שלו וגם לתחומי העיסוק העיקריים שלו מבין המארג הרחב של התחומים האלו. אם יש פסיכולוג המצהיר על עצמו כמומחה להתמודדות עם דיכאונות וחרדות, למשל, הוא יכול להיות הכתובת הראשונה אליה פונים אנשים הסובלים מהקשיים האלו בדיוק.

תקשורת תקינה בין הצדדים המעורבים היא דרישה חשובה נוספת בדרך להצלחת התהליך. מכיוון שהעיסוק כאן הוא בנושאים רגישים שגם כך קשה לרוב האנשים לחשוף (בטח בפני אדם שהם לא הכירו עד אותו רגע), חשוב שהפסיכולוג או המטפל הזוגי ישדר פתיחות ויהיה בעל יחסי אנוש תקינים. בהרבה מקרים תוכלו להתרשם מאלו רק לאחר כמה פגישות עם בעל המקצוע – זה לגיטימי בהחלט. אם מרגישים שהתקשורת עם המטפל אינה תקינה, תהיה הסיבה לכך אשר תהיה, אפשר לשקול בחיוב החלפה שלו.

אתם יכולים להיעזר במומחים של "בקשר לטיפול" 077-5215080 בדרך למציאת מטפל זוגי או פסיכולוג בגליל המערבי. המרכז פועל מזה למעלה מעשור וכולל מגוון מטפלים מקצועיים מכל רחבי הארץ, כולל כמובן הגליל המערבי. הנהלת המרכז כוללת יועצים מוסמכים ובכירים, המסייעים לכל אדם הפונה אליו למצוא את הפסיכולוג המתאים לו כמו כפפה ליד.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק