התקשרו עכשיו 077-5215080

מחפשים פסיכולוג או מטפל זוגי ברחובות?

רחובות התפתחה בשנים האחרונות בצורה משמעותית. שכונות מגורים חדשות קמו בה, אזורי התעשייה התהפכו והעיר הפכה למרכזית פי כמה במפה של אזור השפלה בישראל. עד כאן הכול טוב ויפה, אלא שגם תושבי רחובות – כמו כל עיר אחרת על מפת ישראל – צפויים להיתקל במהלך החיים שלהם בלא מעט קשיים. בעוד שאת חלקם אפשר לפתור באופן עצמאי או בעזרת אחד מהמכרים, רבים אחרים יחייבו פנייה לבעל מקצוע (בעיקר מטפל זוגי או פסיכולוג).

אם גם אתם מתגוררים ברחובות והגעתם להבנה שדרוש לכם סיוע חיצוני, כדאי שתכירו את הדגשים העיקריים בבחירה נכונה של בעל מקצוע. זוהי בדיוק מטרת המאמר הנוכחי.

מדוע פונים לקבלת סיוע מקצועי ברחובות?

ברוב המקרים הסיבות המביאות אנשים להיעזר בשירותיו של מטפל זוגי או פסיכולוג אינן תלויות מיקום, כך שרחובות לא אמורה להיות שונה מהבחינה הזו מרוב חלקי מדינת ישראל האחרים. עם זאת כן יכולה להיות השפעה למאפיינים השונים של העיר. קחו למשל את מספר המתגרשים, שמעיד על תמונה רחבה יותר של זוגות הנמצאים במשבר ביחסים ביניהם. בשנת 2017 הייתה עלייה של כמה אחוזים במספר הזוגות המתגרשים ברחובות, סיבה שמסבירה מדוע ייתכן שהביקוש לטיפולים בשדה המשחק עלה. אם לוקחים דוגמא נוספת, לרחובות עברו בשנים האחרונות משפחות צעירות רבות, עקב הבנייה החדשה והעלויות השפויות בהשוואה לערי המרכז הסמוכות. חלק מבין המשפחות האלה נתקלות בקשיים שונים הנובעים משינויים שחוו (מעבר מקום מגורים, הרחבת המשפחה וכן הלאה), כאשר בעלי המקצוע שהוזכרו מעלה הם שיכולים לסייע להתמודד איתם.

בבחירת איש מקצוע ברחובות אתם יכולים לקחת בחשבון פרמטרים שונים הקשורים אליו ולקושי שאתם מתמודדים איתו. רבים ימליצו לבחון את תחומי העיסוק המרכזיים של המטפל הזוגי או הפסיכולוג, במטרה לראות אם יש הלימה מסוימת ביניהם לבין הבעיה הספציפית ממנה סובלים: לדוגמא פסיכולוג המתמחה בטיפול בחרדות או בדיכאונות, לעומת כזה שהמומחיות שלו היא דווקא פתרון קשיים בתקשורת הבין אישית או בזוגיות.

לצד זה חשוב תמיד לבחון את הניסיון המקצועי ואת ההכשרה של המטפל, בשאיפה שאלו יהיו רחבים ככל האפשר. כל מקרה המגיע לפתחו של בעל המקצוע צריך להיבחן לגופו, אבל אין ספק שידע תיאורטי נרחב וניסיון ב"שטח" יכולים לשפר את טיב השירות שהוא מספק.

אין צורך לחפש רחוק

המלצה נוספת עבור תושבי רחובות והסביבה היא להתמקד בנותני השירותים הפועלים בעיר עצמה ולא לצאת ממנה, וזאת עקב מספר סיבות עיקריות. העובדות מראות שברחובות יש מספיק נותני שירותים שיכולים לסייע, כך שאין למעשה צורך להרחיב את מעגל החיפושים. אם אתם לא יודעים "מי נגד מי" – וזה בהחלט הגיוני בנקודת ההתחלה – אתם יכולים להיעזר במומחים שונים לתחום. כך למשל מרכז "בקשר לטיפול", הפועל מזה למעלה מעשור, מיועד לבצע את ההתאמה בין אלו הפונים אליו לבין מטפלים זוגיים או פסיכולוגים בפריסה ארצית. לאחר הבנת הצרכים של הלקוחות והסיטואציה עימה הם מתמודדים, יפנו אותם אנשי המרכז לבעלי מקצוע שעשויים להתאים להם במידה המלאה ביותר.

אסור לשכוח שבחירה במטפל זוגי או בפסיכולוג ברחובות, עבור תושבי העיר או אנשים העובדים בה, הופכת את החיים לפשוטים פי כמה. היא מקלה על היכולת להתמיד בטיפולים, והרי בדרך כלל יש צורך בסדרה בת מספר טיפולים ולא בפגישת ייעוץ או סיוע נקודתיים. הקרבה היחסית של הקליניקה למרכז החיים חוסכת זמן וגם כספים, מה שמקל על שילוב הטיפול בשגרת החיים ועשוי גם להביא לכך שהחוויה שתיווצר בסופו של יום תהיה חיובית יותר. ניתן להתקשר והצוות המנוסה יישמח להתאים לכם באופן אישי ודיסקרטי, ללא התחייבות את הטיפול הנכון ביותר עבורכם 077-5215080

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק