התקשרו עכשיו 077-5215080

מחפשים פסיכולוג או מטפל זוגי מומלץ בירושלים?

מטפלים זוגיים ופסיכולוגים מקבלים מקום של כבוד ברשימת אנשי המקצוע שיכולים לסייע לנו בתרחישים שונים לאורך החיים. הם ייכנסו לתמונה בדרך כלל כאשר אנחנו נתקלים בקושי מסוים, חשים שהקרקע מתחתינו הופכת ליציבה פחות או שהיחסים שלנו עם הקרובים שלנו נעשים רעועים יותר.

כיום פנייה לאנשי מקצוע אלה היא לגיטימית ומבוקשת פי כמה ביחס לעבר, אך עדיין היא צפויה להעלות לא מעט שאלות: בכל זאת, הרבה מונח כאן על כף המאזניים (גם מבחינה כלכלית, אם לוקחים בחשבון הליך טיפולי ארוך יחסית).

כיצד מקבלים את ההחלטה הטובה ביותר? אנחנו נעניק לכם דגשים עיקריים, תוך התמקדות במומחים הפועלים בתחומי ירושלים.

על מה חשוב להתבונן?

בדרך לקבלת ההחלטה על המטפל הזוגי או הפסיכולוג שאתם רוצים להיעזר בו, בירושלים כמו בכל נקודה אחרת בישראל, רצוי לשים לב לכמה פרמטרים. זה מתחיל, איך לא, עם הניסיון המקצועי וההכשרה של אותו מטפל. למרות שהתחום אינו מדע מדויק, בהרבה מקרים מתברר כי ההכשרה והניסיון המקצועי משפרים את המענה שעשוי לספק אותו בעל מקצוע. פסיכולוג בעל הכשרה מקיפה יוכל לגשת למקרה מסוים המגיע לפתחו מנקודות תיאורטיות מבט שונות, למשל. הניסיון רב השנים של מטפל מקצועי, אם ניקח דוגמא נוספת, עשוי לאפשר לו לנתח מצבים שהוא נתקל בהם בצורה מושכלת (גם אם ברור שכל מקרה הוא פרטני ובעל חוקים משלו).

בבחירת מטפל זוגי או פסיכולוג חשוב לשים לב להתאמה שלו אליכם ולמקרה הנקודתי שלכם. זה מתחיל עם נושאי ההתמחות הספציפיים שלו, אם יש כאלה: לדוגמא פסיכולוג המתמחה בטיפול בדיכאונות ובחרדות חברתיות, לעומתו כזה שעוסק בפתרון קשיי תקשורת.

מכיוון שמשתפים את בעל המקצוע בנקודות רגישות מאוד אצלנו, תוך שפותחים צוהר לנשמה שלנו, עליו לעודד אצלנו פתיחות וליצור אצלנו תחושה נעימה.

פסיכולוג אשר משדר עוינות או מתייחס בביקורתיות לאדם היושב מולו אינו בחירה מוצלחת כנראה. ביחסים הנרקמים בין הפסיכולוג או המטפל לבין הלקוחות שלו חשוב שתהיה כימיה, שאינה מובנת מאליה.

מחפשים מטפל זוגי או פסיכולוג? על חשיבותו של המיקום

עד כה, התייחסנו בעיקר לפרמטרים הקשורים להכשרה ולאישיות של איש המקצוע. הבעיה, אם אפשר לקרוא לה ככה, היא שאלו הן ממש לא הנקודות העיקריות שעליכם להתבונן בהן.  

טיפול פסיכולוגי או זוגי הם לרוב תהליכים המצריכים מספר פגישות לפחות על מנת שניתן יהיה לראות את ההתקדמות שמצפים לה. בחלק מהתרחישים הפתרון כן להינתן במהרה, אבל ברבים אחרים – כמו למשל בעיות עמוקות יחסית – אתם יכולים לצפות לדרך ארוכה יותר עד ליעד הנכסף.

המשמעות הישירה של כך היא שרצוי להוסיף למשוואת המשתנים שאתם מתייחסים אליהם גם את המיקום של הקליניקה הפרטית של אותו בעל מקצוע.

המטרה העיקרית כאן היא למצוא מטפל שיהיה ממוקם באזור נגיש, ורצוי בעיר בה מתגוררים או עובדים. לא קשה להבין מדוע: הנגישות הגבוהה מקלה מאוד על ההגעה לביקורים, מה שמגדיל את הסיכויים להתמדה בהם ועקב כך מקרב מאוד את הדרך להצלחה.

בנוסף לכך ההגעה המהירה לקליניקה הנמצאת במרחק סביר מהבית, תוך הימנעות מכל הרעות החולות של המקומות המרוחקים (פקקים, דלק ואובדן זמן יקר לדוגמא), צפויה להפוך את החוויה כולה לנעימה יותר.

אז איך מתחילים?

"בקשר לטיפול" יכול בהחלט להיות נקודת ההתחלה שלכם במסע למציאת מטפל זוגי או פסיכולוג בירושלים. המדובר במרכז ארצי לאיתור מומחים הכולל מגוון פסיכולוגים ומטפלים זוגיים בפריסה ארצית, כולל כמובן בירושלים.

הייחודיות של המרכז היא היכולת של אנשיו – לכולם ניסיון רב שנים בתחום – לייעץ ללקוחות ולהתאים לכל אחד מהם את הפסיכולוג האידיאלי והמתאים ביותר לצורך הספציפי שלהם.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק