התקשרו עכשיו 077-5215080

מהי גישת טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות?

את הגישה לטיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות, פיתח בארץ מר אמתי מגד (מגד, 2019). ההגדרה הרחבה למובחנות הינה: היכולת להישאר נאמן לעצמי בתוך קשר משמעותי, תוך שאני לוקח את האחר בחשבון. ראויות הינה עמדה, כאשר אדם בוחר לנהוג באופן אתי ומכבד, מתוך יושרה פנימית, הוא יוכל לחוש ראוי ולזכות בקשרים אינטימיים, בתשוקה ובשפע. בעזרת הטיפול ניתן לסייע לאדם לנוע מעמדה של קורבנות או תבוסתנות לעמדה של ראויות.

תקשורת בין בני זוג ומניפולציות

תקשורת בין בני זוג הינה נושא רווח מאד בטיפולים. הרבה פעמים זוגות מגיעים לטיפול עם טענות לגבי תקשורת. "אנחנו לא יודעים לתקשר". "הוא לא רואה אותי, לא מבין אותי". "היא לא מתחשבת בי, לא עושה מאמצים, כל הזמן כועסת".

למעשה ההפך הוא הנכון, אותם זוגות יודעים לתקשר מצוין. בזוגיות ארוכת טווח, זוגות לומדים להכיר את דפוסי החשיבה אחד של השנייה בצורה מעולה. דר' דויד סנרש (2018Schnarch, ) כינה יכולת זאת mind mapping – מיפוי המיינד של האחר. פעמים רבות בני זוג מאמצים לעצמם טכניקות תקשורת פוגעניות. או במילים אחרות, מניפולציות המתבססות על יכולת מיפוי המיינד של בן או בת הזוג.

מניפולציות יכולות להיות רבות ומגוונות. למשל התעלמות, אישה שטוענת שבן זוגה "לא רואה אותה ולא מבין אותה", תלמד לזהות בעזרת הטיפול שבן זוגה מכיר אותה ואת דפוסי החשיבה שלה כל כך טוב. הוא בעצם בוחר להתעלם, הוא יודע בדיוק מתי להתעלם כדי שזה יפגע בה, או ישרת אותו כדרך להתחמק ממנה. גם אותה אישה יודעת מה הדברים שתעשה או תאמר שיפגעו בו, ירגיזו אותו, או יעוררו אצלו אשמה. אולי במטרה למשוך את תשומת ליבו, או כדי להעניש אותו.

בטיפול מבוסס מובחנות וראויות, אנו חושפים את דרכי התקשורת של בני הזוג והמניפולציות שמפעילים אחד על השנייה ומציעים דרך אחרת. דרך של תקשורת ישירה, כנה ואותנטית, שמאופיינת בתחושה אתית חזקה. תקשורת שמכבדת את האדם ואת זולתו.

זה תהליך מעמת ודורש אומץ, אך התוצאות מגיעות מהר והן מרגשות מאד ומספקות. בני זוג שהתמסרו לתהליך זכו בזוגיות קרובה, אינטימית וחזקה יותר.

בקשר לטיפול – להתאמת טיפול המותאם במיוחד עבורכם צרו קשר או התקשרו 077-5215080 ונשמח לעזור לכם

לקריאה נוספת:

מגד, א. (2019). להיות ראוי. תל אביב: מרקם.

Snarch, D. (2018). Brain Talk: How Mind Mapping Brain Science Can Change Your Life & Everyone In It. Colorado, USA:Sterling.

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק