עימוד

טיפול בחרדות

מהו טיפול בחרדות?

הפרעות חרדה כוללות מגוון של הפרעות שכולן מלוות במצב רגשי חזק שנחווה כסכנה (למרות שאין סכנה ממשית), סימפטומים גופניים לא נעימים ואף כואבים, תחושת חוסר אונים והימנעות מהסיטואציה מעוררת החרדה שפוגעת בתפקוד. תופעת החרדה כה נפוצה עד שהיא מכונה לעיתים קרובות כשפעת של המאה ה-21.
שלוש שיטות מקובלות לטיפול בחרדה, שתיים מהן של טיפול פסיכולוגי: 1. השיטה הפסיכואנליטית והפסיכודינמית. 2. השיטה הקוגנטיבית-התנהגותית – CBT. 3 השיטה התרופתית (באמצעות הרופא המטפל). קיימת כיום גישה חדשה יותר לטיפול בחרדה – הגישה האינטגרטיבית, שמשלבת את שתי הגישות הפסיכולוגיות ומתאימה את השילוב המתאים למטופל, על מנת להגביר את יעילות הטיפול.

איך מתבצע טיפול בחרדות?

הטיפול בחרדה תלוי מאוד בשיטת הטיפול. לרוב נפנה מטופל הסובל מחרדה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי מאחר שהוא נמצא הכי יעיל והוא מחזיר לתפקוד בזמן קצר, יחסית לגישות אחרות. במידה והמטפל יעריך ששיטת טיפול אחרת תהיה יותר מתאימה למטופל ובעייתו הוא יפנה למטפל אחר או ישלב שיטות אחרות לפי הצורך. מטרת הטיפול בטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחרדה היא להפחית הימנעויות שקשורות לסיטואציה מעוררת החרדה על ידי חשיפה הדרגתית וטיפול בדפוסי החשיבה הגורמים לחרדה.

למי הטיפול מתאים?

טיפול בחרדה מתאים לאנשים הסובלים מפוביות שונות, התקף חרדה ואגורפוביה, חרדה חברתית, הפרעה טורדנית כפייתית, הפרעת חרדה כללית והפרעת דחק פוסט טראומטית.

מה תהיה חווית המטופל בתום ולאורך הטיפול?

המטופל יקבל הסבר על בעייתו והגורמים לה וייחשף באופן הדרגתי לסיטואציות שנמנע מהן. לכן לעיתים קרובות רמת החרדה תעלה בתחילת הטיפול בעת החשיפה לגירוי מעורר החרדה אך תלך ותקטן ככל שהמטופל יראה שהחשיפה אינה כרוכה בסכנה. ככל שיתקדם הטיפול התפקוד של המטופל יעלה והוא יפסיק את ההימנעות. רמת החרדה תרד אם כי לעיתים לא תיעלם לחלוטין.

המטפלים שלנו

מאחר שהתופעה כה נפוצה יש לנו מגוון רחב של מטפלים המוסמכים לטפל בחרדות. חלק מהמטפלים שלנו מטפלים בגישת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, חלקם בטיפול פסיכודינמי בחרדה וחלקם משלבים בין הגישות. חלק מהמטפלים שלנו משלבים בטיפול בחרדה גישות נוספות כמו ביופידבק, EMDR ועוד.

מחפשים פסיכולוג/ית מומלץ/ת באזור מגוריכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם
או התקשרו 077-5215080 (24/7)
077-5215080 (24/7)
שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.
פנו עכשיו ללא התחייבות