התקשרו עכשיו 077-5215080

חוסר תקשורת בין בני זוג

אחד הקשיים הנפוצים ביותר בין בני זוג הוא קושי בתקשורת. הבנה הדדית היא מאפיין חשוב לזוגיות בריאה ובטוחה. זוגות רבים לומדים במשך תקופה ארוכה כיצד לנהל תקשורת בצורה בטוחה ומיטיבה. פעמים רבות, הם אף זקוקים לעזרה ותמיכה חיצונית שתסייע להם להבין את רגשותיהם ואת נקודות המוצא שלהם בצורה טובה יותר, וכך למצוא את הדרך הראויה ביותר להעבירה לצד השני. 

חשוב לזכור – האופן בו אתם מתקשרים יקבע באופן משמעותי כיצד תבוא הזוגיות לידי ביטוי בהמשך ותיצור את דפוסי ההתנהגות ההדדית, התקשורת והאופן בו תקבלו יחד החלטות משותפות הנוגעים לדברים החשובים (למשל, גידול ילדיכם). משמעות הדבר היא שתקשורת בריאה מבטיחה לא רק קשר מיטיב, אלא חוויה בטוחה ומיטיבה יותר לכם ולילדיכם, בהווה ובעתיד. 

על מנת לסייע לכם במשימה החשובה, אספנו עבורכם כמה טיפים קטנים לניהול תקשורת מיטיבה בזוגיות שיסייעו לכם לנהל קשר בריא, אינטימי ומפרה. 

קבעו זמן לשוחח

במהלך השגרה המעייפת של חיי היום-יום, עם העבודה והילדים, קשה מאוד לתחזק הקשבה הנדרשת כדי לקיים תקשורת בריאה ורגועה. לכן, חשוב שנקדיש את הזמן על מנת לדבר במרחב בטוח ופנוי מהסחות דעת מדי יום. 

ניתן לקבוע 10 דקות בבוקר או בערב בהם אנו משתפים בחוויותינו, מתקשרים את רגשותינו ומביעים את הצרכים שלנו אחת בפני השני. מדהים לגלות כמה שיחה קצרה באווירה רגועה מדי יום יכולה לעשות שינוי גדול. 

הקשיבו באופן פעיל זו לזה

הקפידו להשיב לדברי השני, ולחזור מדי פעם על דבריו כדי שיידע שהם נשמעו. הקפידו לשמור על קשר עין – זה חשוב! הקשבה פעילה היא כלי חשוב על מנת לתת לאדם השני את התחושה כי דבריו מתקבלים. 

קחו נשימה עמוקה

נדמה לכם שנאמר לכם משהו מעליב? הצרכים שלכם לא באים לידי ביטוי? לפני שמרימים את הקול ונעשים אמוציונליים, כדאי לנשום רגע ולבחון את הדברים היטב. כל צורך רגשי יכול לקבל מענה מיטיב ובטוח בזמן הנכון ובמקום הנכון. 

מומלץ להמתין לרגע בו ניתן לקיים שיחה זוגית, רגע בו מתאפשרת הקשבה אמיתית ואפשר להביע את הרגשות באופן מילולי על מנת לקבל מענה לכל מה שעולה. 

צריכים לדבר? בדקו שיש עם מי לדבר

כאשר החצי השני שלך טרוד בעניינים אחרים, עמוס במחשבות או מוצף רגשית, לא בטוח שניתן לשוחח עמו בצורה שתפיק תועלת לכל הצדדים. לכן, כדאי תמיד להתחיל שיחה בבדיקה או בשאלה – "אפשר לדבר איתך רגע?", "יש לך כוחות להקשיב?". כאשר כל ההקשבה והפניות של בן הזוג מוקדשת אליך, התקשורת תהיה יעילה, בריאה ומפרה יותר.

היעזרו בטיפול זוגי

לא את כל הגורמים לקושי בתקשורת קל לזהות בכוחות עצמכם. על מנת להבין לעומק מהיכן נובעים תסכולים וקצרים בתקשורת. מומלץ מאוד לפנות לטיפול זוגי מקצועי שיאפשר לכם ללמוד הרבה יותר על עצמכם ועל החצי השני וללמוד כיצד לתקשר באופן שיאפשר שיתוף בטוח ואמיתי ולמצוא פתרונות לקצרים השונים. כאשר כלים אלו עומדים לרשותכם, אין גבולות למה שאפשר להשיג יחד.

מרכז "בקשר לטיפול" מציע מגוון רחב של טיפולים לזוגות ויחידים, ויסייע לכם בכל קושי עמו אתם מתמודדים. לאחר תהליך אבחוני מעמיק, יהיה באפשרותנו להתאים לך את הטיפול והמטפל הטובים ביותר לצרכיך ולצרכי החצי השני שלך, ולסייע לכם לקבל את המענה הטיפולי הנכון לכם. מאגר אנשי המקצוע הנרחב שלנו עומד לרשותם, עם בעלי מקצוע מומחים מגוונים ממגוון רחב של תחומי הטיפול. כדי לקחת את הזוגיות שלכם לשלב הבא ולקבלת לפרטים נוספים, צרו עמנו קשר במספר 077-5215080 ונשמח לסייע.

מקורות מידע:

Psych Alive, “Communication Between Couples: How to Communicate in a Relationship”

Marriage.com, “Top 10 Causes of Relationship Communication Problems”

Good Therapy, “Communication Problems”

לשיחת התאמה ללא
תשלום וללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו 077-5215080 (24/7)

שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך, למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.

עשו לנו לייק בפייסבוק