עימוד

יציאה מהארון – טיפול להתמודדות בני המשפחה עם היציאה מהארון

ההבנה שאדם מסוים נמשך לבני או לבנות המין שלו היא משנה חיים: לא רק עבורו, אלא גם עבור הקרובים ובני המשפחה שלו. עצם ההתוודעות למצב ה"חדש" משנה בצורה משמעותית את חייהם של כל המעורבים. למרבה הצער, לא חסרים מקרים בהם עצם היציאה מהארון גרמה לעימותים עם בני המשפחה והקרובים האחרים, לעיתים עד לריבים שפירקו משפחות או להתפתחות עוינות של ממש כלפי מי שיצא מהארון.

אבל זה ממש לא חייב להיות כך. יש כמה צעדים חשובים שאפשר לעשות על מנת להפוך את ההתמודדות של כל המעורבים לפשוטה פי כמה. ייעוץ והכוונה של מומחים לתחום הם בהחלט בגדר אפשרות מומלצת.

יציאה מהארון לא חייבת להיות סוף העולם

קצרה היריעה מלפרט כאן באריכות על האופן בו מומלץ שהיציאה מהארון תתבצע, מה גם שלכל מקרה יש חוקים משלו. אופן ההתנהלות תלוי במאפייני האדם הספציפי, ביחסים הקיימים שלו עם הסביבה וכמובן שגם ברצונות שלו, שהם אלו שצריכים לקבל את מירב תשומת הלב. חשוב להבין, קודם כל, שאין ביציאה מהארון שום בושה ושהאדם אינו להתנצל על הרגשות שלו. רבים חשים מבוכה, אשמה, חרדה או הכחשה למצב שלהם, מה שמביא לכך שהם נוטים להסתגר ולא לבוא במגע מספק עם אלו שאמורים להיות קרובים אליהם.

גברים או נשים רבים ששומרים את הנטיות המיניות שלהם בארון במשך תקופה ארוכה, ושנמנעים מלחשוף אותן, עלולים ליצור נטל שיהיה להם ולסובבים אותם קשה יותר לשאת. ברוב המקרים כן מומלץ לחכות לנסיבות המתאימות ולחשוף את עצם הנטיות המיניות באופן ובזמן שמעוניינים בכך. חשיפה שכזו עשויה להקל על כל הנפשות הפועלות. זאת להבדיל מהמצב בו עובדת היותו של האדם הומוסקסואל מתגלה במקרה או דרך אחרים, מה שעלול להוסיף תחושות שליליות שונות למארג.

סבלנות היא מילת המפתח

המציאות מראה שברוב המקרים, ההורים הם אלו המתקשים ביותר לקבל את הידיעה שבנם או בתם נמשכים לבני ולבנות המין שלהם. המטען האישי שמביאים איתם ההורים צפוי להשפיע על האופן בו הם מגיבים לסיטואציה, אם כי רצוי לקחת בחשבון תרחיש בו התגובות הראשוניות שלהן לא תהיינה בהכרח אלה שמצפים להן. 

המצב הזה אינו נעים, אם כי אפשר לטעון שהוא "טבעי" במידת מה. זכרו שהאנשים המקבלים את הבשורה לא בהכרח ציפו לה, גם אם ייתכן שהיו להם חשדות מסוימים. סבלנות היא מילת מפתח, כאשר חשוב לקחת את הזמן ולהבין שתהליך הקבלה של המצב החדש נוטה להיות הדרגתי. בנוסף לכך, גם תרחיש בו הדבר לא מתבצע כפי שמצפים חשוב להילקח בחשבון. הורים רבים נדרשים לטיפולים פסיכולוגיים אישיים, כשלעיתים המשפחה כולה היא שעוברת טיפול משפחתי אצל מומחים בתחום.

כמובן שישנם תרחישים אחרים שצריכים להילקח בחשבון ושאלות נוספות שעולות, דוגמת מצב בו בני הזוג ההטרוסקסואליים מגלים על נטייתו של האדם שהם אוהבים, שאלת השיתוף של הילדים בתא המשפחתי בנושא וכן הלאה. 

מרכז "בקשר לטיפול" מסייע לפונים אליו בתרחישים מורכבים שונים, כולל יציאה מהארון והתמודדות איתה. המרכז מתאים מסגרת טיפולים אידיאלית בהתאם למאפייני הפונים והמצב הנתון. תחילת הדרך היא בתהליך אבחוני מקצועי, המאפשר לאנשי המרכז להבין מהם הטיפולים המתאימים ומי מבין מאגר המומחים הרחב של "בקשר לטיפול" יכול להעניק את הסיוע המיטבי. המרכז הוכיח את עצמו כבעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בסיטואציות אישיות, זוגיות או משפחתיות. אתם מוזמנים ליצור קשר במספר 077-5215080 לקבלת ייעוץ ראשוני ופרטים נוספים. 

מחפשים פסיכולוג/ית מומלץ/ת באזור מגוריכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם
או התקשרו 077-5215080 (24/7)
077-5215080 (24/7)
שירות ההתאמה אינו כרוך בתשלום.

לשמירת פרטיותך, אנו מתחייבים שלא להשתמש בפרטיך למעט ההתאמה לטיפול, וכן לא להעבירם לגורם חיצוני.
פנו עכשיו ללא התחייבות