עימוד

טיפול קוגנטיבי – התנהגותי – CBT

הטיפול הקוגניטיבי מבוסס על הרעיון לפיו על מנת ליצור שינוי אצל המטופל, יש צורך בשינוי תפיסת המציאות (כפי שמקובל בטיפול קוגניטיבי) לצד צורך בלמידה ותרגול של התנהגויות חדשות (כפי שמקובל בטיפול התנהגותי).

קצת עלינו

מבינים אותך

"משהו לא עובד לי בחיים האישיים תחושה של קושי, תסכול או מצוקה זה רגיש ולא מדברים על זה עם כל אדם יש אפילו בושה סביב הנושא

אני רוצה להתחיל טיפול פרטי ומקצועי אבל למי פונים? יש כל כך הרבה אנשי טיפול, איזו שיטת טיפול טובה לי? מי מאנשי המקצוע באמת יכול לסייע לי?"

בדיוק למען זה אנחנו כאן.

מישהו מטפל בך

מה שעושים זה פשוט קל יוצרים איתנו קשר טלפוני מעבר לקו השני משיבה לך אשת מקצוע מנוסה שלנו שתדבר איתך, בדיסקרטיות מלאה, תשמע מקרוב את מה שעובר עליך ותמליץ לך על איש מקצוע המתאים עבורך באזור שלך.

וואהו איזו הקלה, אפשר להתחיל לנשום לרווחה.

חשוב לנו לספר לך

שרות הייעוץ וההתאמה שלנו אינו כרוך בתשלום. חינם. מתנה.

הטיפולים מתבצעים על ידי פסיכולוגים ומטפלים במגזר הפרטי בלבד.

מוזמנים לפנות לטיפולים פסיכולוגים למבוגרים, ילדים ומתבגרים, לטיפול זוגי, טיפול פרטני, טיפול משפחתי , הדרכת הורים, ובנושאים מגוונים כמו: דיכאון וחרדה, תקשורת בין אישית, יחסים, קונפליקטים, התמודדות עם משברים, טראומות, הפרעת אכילה, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת אישיות, התמכרויות, מחלה נפשית, כאבים כרוניים, פגיעה מינית, מיניות , זהות מינית, מגדר, יעוץ קריירה ועוד…

צוות המטפלים שלנו

הטיפולים המוצעים מיועדים עבור מבוגרים, זוגות, ילדים ובני נוער.

במרכז שלנו למעלה מ- 300 פסיכולוגים ומטפלים מכל רחבי הארץ. כל אנשי הטיפול בעלי ניסיון מקצועי, מוסמכים ועומדים בקריטריונים הגבוהים שהצבנו למרכז. עלות טיפול פרטי 300-450 ₪. יש לנו מענה לשפות מגוונות (אנגלית, ערבית ועוד). אם חשוב לך איש מקצוע שומר מצוות, נוכל לסייע.

מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT ) הוא שילוב בין טיפול קוגניטיבי לטיפול התנהגותי ולמעשה מבוסס על אוסף גישות טיפוליות שיעילותם הוכחה במחקרים מדעיים. הטיפול הוכח כיעיל במיוחד בדיכאון והפרעות חרדה שונות (פוביות ספציפיות, חרדה חברתית ועוד).

איך מתבצע?

הקשר בין המטפל למטופל הוא יותר בגובה העיניים, בהשוואה לגישות טיפול אחרות. המטפל מספק למטופל מידע על הבעיה שלו ומלמד אותו כלים להתמודדות עם הבעיה. המטופל פעיל בטיפול והוא מקבל מטלות שונות בין המפגשים, התנהגותיות או חשיבתיות. עובדה זו מסייעת למטופל לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות. בשונה מטיפולים פסיכולוגים אחרים טיפול CBT הוא מובנה, תוצאותיו ניתנות למדידה, הוא ממוקד מטרה וקצר מועד. טיפול CBT ממוצע נמשך בין 3 ל-6 חודשים.

למי זה מתאים טיפול קוגניטיבי התנהגותי ?

טיפול קוגניטיבי מתאים לאנשים הסובלים מחרדה ודכאון, פוביות שונות או אנשים המעוניינים לטפל בבעיה מסוימת.

מה תהיה חווית המטופל בתום ולאורך הטיפול?

המטופל יחווה תחושת מסוגלות הולכת וגוברת להתמודד עם הבעיה עמה הגיע לטיפול. לדוגמא, אם זו פוביה ספציפית המטופל ירגיש יכולת להיחשף לגורם הפוביה ועדיין לתפקד.

המטפלים שלנו

אנו עובדים עם מטפלים קוגניטיבים התנהגותיים מוסמכים שהכשרתם מוכרת על ידי איט"ה (הגוף המסמיך מטפלי CBT). כמו כן, חלק מהמטפלים שלנו משלבים כלים מ-CBT יחד עם גישות נוספות בהתאם לצורך של המטופל. אנו בודקים את ההסמכות וההכשרות ועובדים עם המטפלים המקצועיים ביותר.