עימוד

טיפול משפחתי והדרכת הורים

הטיפול המשפחתי נועד לאפשר למשפחה למצוא את הדרך לתקשר ולהתנהל בצורה הטובה ביותר עבורם. טיפול משפחתי מתבצע עם בני המשפחה. הדרכת הורים מתקיימת עם יחידת ההורים של המשפחה על מנת להרחיב את הידע והכלים של ההורים להתמודדות יעילה העולה בקנה אחד עם ערכי המשפחה והמטרות לשמם הגיעו.

קצת עלינו

מבינים אותך

"משהו לא עובד לי בחיים האישיים תחושה של קושי, תסכול או מצוקה זה רגיש ולא מדברים על זה עם כל אדם יש אפילו בושה סביב הנושא

אני רוצה להתחיל טיפול פרטי ומקצועי אבל למי פונים? יש כל כך הרבה אנשי טיפול, איזו שיטת טיפול טובה לי? מי מאנשי המקצוע באמת יכול לסייע לי?"

בדיוק למען זה אנחנו כאן.

מישהו מטפל בך

מה שעושים זה פשוט קל יוצרים איתנו קשר טלפוני מעבר לקו השני משיבה לך אשת מקצוע מנוסה שלנו שתדבר איתך, בדיסקרטיות מלאה, תשמע מקרוב את מה שעובר עליך ותמליץ לך על איש מקצוע המתאים עבורך באזור שלך.

וואהו איזו הקלה, אפשר להתחיל לנשום לרווחה.

חשוב לנו לספר לך

שרות הייעוץ וההתאמה שלנו אינו כרוך בתשלום. חינם. מתנה.

הטיפולים מתבצעים על ידי פסיכולוגים ומטפלים במגזר הפרטי בלבד.

מוזמנים לפנות לטיפולים פסיכולוגים למבוגרים, ילדים ומתבגרים, לטיפול זוגי, טיפול פרטני, טיפול משפחתי , הדרכת הורים, ובנושאים מגוונים כמו: דיכאון וחרדה, תקשורת בין אישית, יחסים, קונפליקטים, התמודדות עם משברים, טראומות, הפרעת אכילה, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת אישיות, התמכרויות, מחלה נפשית, כאבים כרוניים, פגיעה מינית, מיניות , זהות מינית, מגדר, יעוץ קריירה ועוד…

צוות המטפלים שלנו

הטיפולים המוצעים מיועדים עבור מבוגרים, זוגות, ילדים ובני נוער.

במרכז שלנו למעלה מ- 300 פסיכולוגים ומטפלים מכל רחבי הארץ. כל אנשי הטיפול בעלי ניסיון מקצועי, מוסמכים ועומדים בקריטריונים הגבוהים שהצבנו למרכז. עלות טיפול פרטי 300-450 ₪. יש לנו מענה לשפות מגוונות (אנגלית, ערבית ועוד). אם חשוב לך איש מקצוע שומר מצוות, נוכל לסייע.

מהו טיפול משפחתי?

משפחות בוחרות לפנות לטיפול משפחתי כאשר הן חשות כי הבית הוא אינו המקום הבטוח המכיל והנעים שהיו רוצים שיהיה.
בחיי משפחה אתגרים רבים כלידת ילד, השתלבות ילדים במוסדות חינוך, תהליך התבגרות, יציאת ילד מהבית ועוד. לצד אלו, עלולים להיות משברים כלכליים בריאותיים ואחרים.
למשפחה דרכי התמודדות מול האתגרים השונים, המתנהלים על פי דפוסי תקשורת, חלוקת תפקידים ויחסי הכוחות בתוך המשפחה. לעיתים מגיעים למבוי סתום ובני המשפחה מרגישים שאינם מצליחים להתגבר על הקושי.
הטיפול המשפחתי נועד לאפשר למשפחה למצוא את הדרך לתקשר ולהתנהל בצורה הטובה ביותר עבורם. טיפול משפחתי מתבצע עם בני המשפחה. הרכב הנוכחים בטיפול יקבע על ידי המשפחה בשיתוף עם המטפל. לעיתים חלק מהמפגשים יתקיימו עם כל חברי המשפחה ולעיתים יתקיימו רק עם חלק מבני המשפחה.

למי מתאים הטיפול המשפחתי?

הטיפול מתאים לכל מי שרוצה לעשות שינוי ולשפר את איכות הקשר הקרבה ואופן ההתמודדות עם קונפליקטים.

כיצד מתבצע הטיפול המשפחתי

במהלך הטיפול לומדת המשפחה כיצד לתקשר באופן גלוי וישיר ומתוך רגישות והתחשבות באחר. המטפל המשפחתי מאפשר לכל בן משפחה להשמיע את קולו, את צרכיו ואת החוויה האישית שלו בתוך המשפחה. כמו כן מאפשר למשפחה לראות את התפקיד של כל אחד במערכת המשפחתית ובמידת הצורך לעזור לחברי המשפחה לעשות שינוי בתפקיד שלהם בתוך התא המשפחתי.

המטפלים המשפחתיים שלנו

המטפלים המשפחתיים שלנו מיומנים בעבודה עם סוגים והרכבים שונים של משפחות ויש להם היכולת לעשות עבודה עם משפחות עם ילדים בוגרים מתבגרים וצעירים.
כל המטפלים, מוכרים לנו באופן אישי כמו גם הכשרתם וניסיונם. אנו נוכל להפנות אתכם למטפל המשפחתי המדויק ביותר עבורכם המתאים לעסוק בסוגיות אתן מתמודדת המשפחה.

מהי הדרכת הורים

הורים פונים להדרכה הורית מסיבות רבות ומגוונות. שאלות על תפקודם כהורים, תפקוד יומיומי הורי, התמודדויות הנוגעות לגידול ילדים כדוגמת גמילה, גבולות, התפרצויות זעם, קנאת אחים, יחסי הורים ילדים, פערים בתפיסה בין ההורים ועוד.

כיצד מתבצעת הדרכת ההורים?

הדרכת הורים מתקיימת עם יחידת ההורים של המשפחה. יתכנו מצבים שגם הילד יעבור טיפול במקביל. לעיתים, במידת הצורך מצרפים את הילד למפגש או שניים.
ישנם נושאים בהם המטפל מנחה ומייעץ להורים כיצד לנהוג וישנם נושאים בהם המטפל מתלבט ביחד עם המשפחה מהי הדרך הנכונה ביותר לטיפול המתאימה למבנה במשפחה.
המטפל בוחן יחד עם ההורים את השאלות איתם הן מגיעים להדרכה, מהן העמדות של ההורים, האם הן מתאימות למבנה ,למשאבים של המשפחה ולילד או הילדים סביבם ההורים פנו לייעוץ.
במהלך ההדרכה ההורים מבססים לעצמם תפיסת עולם המנחה את גישתם בהורות
לעיתים נדרשות פגישות מועטות. ולעיתים ההדרכה נמשכת לאורך כמה חודשים.

מיהם המטפלים בהדרכת ההורים

המטפלים שלנו העוסקים בהדרכה הורית מיומנים להתמודד עם סוגיות שונות המאפיינות חיי משפחה. ישנם מטפלים המומחים לגיל הרך ויש כאלו המתמחים בעבודה עם ילדי בית הספר וגיל ההתבגרות.